2

3
4
1

Okna Dachowe

W dziedzinie okien dachowych proponujemy wyroby europejskiego lidera w tej branży, firmy FAKRO.

Najwyższa jakość wykonania, łatwość i bezpieczeństwo użytkowania oraz nowatorskie rozwiązania umożliwiają dobranie odpowiedniego okna dachowego FAKRO do każdego rodzaju pomieszczenia. Okna wytwarzane są z najlepszych surowców w oparciu o najnowsze technologie gwarantujące trwałość, bezpieczeństwo, funkcjonalność i bardzo dobre parametry termoizolacyjne.

 Rodzaje okien dachowych

Okna obrotowe to podstawowy rodzaj okien dachowych, zapewniający przewietrzanie i doświetlenie pomieszczenia. Otwierane są tylko obrotowo, maks. o kąt 180° stosowany do mycia zewnętrznej szyby oraz do obsługi markizy. Okna obrotowe mogą być wyposażone w akcesoria wewnętrzne i zewnętrzne.

 

 

 

 

Okna uchylno-obrotowe oprócz doświetlenia i przewietrzania pomieszczenia zapewniają swobodny dostęp do okna i szeroki widok na zewnątrz przez uchylone skrzydło. Otwierane są na dwa sposoby: — uchylny do 35°, umożliwia swobodne podejście do okna i szeroki widok, — obrotowy, używany do mycia okna i obsługi markizy. Okna uchylno-obrotowe mogą być wyposażone w akcesoria wewnętrzne i zewnętrzne.

 

 

 

 

Okna panoramiczne charakteryzują się dużymi rozmiarami zapewniając dobre doświetlenie i przewietrzanie pomieszczenia oraz dużym kątem uchylenia skrzydła, co umożliwia wyjście na dach. Otwierane są na dwa sposoby: — uchylny o 40°, pozwala na swobodne podejście do okna oraz nieograniczony widok na zewnątrz, uchylny o 68°, duże rozmiary okien oraz duży kąt uchylenia skrzydła umożliwia wygodne wyjście na dach lub może służyć do celów ewakuacyjnych, — obrotowy, używany do mycia okna i obsługi markizy. Okna panoramiczne mogą być wyposażone w akcesoria wewnętrzne i zewnętrzne.

 

 

 

Okna kolankowe montowane są w ścianie pionowej w zespoleniu z oknami dachowymi. Zapewnia to bardzo dobre doświetlenie i przewietrzanie pomieszczenia oraz znacznie zwiększa kontakt wzrokowy z otoczeniem. Otwierane są obrotowo, maks. o kąt 180° stosowany do mycia zewnętrznej szyby. Okna kolankowe mogą być wyposażone w akcesoria wewnętrzne.

 

 

 

 

Okna wyłazowe to łatwe i bezpieczne wyjście na dach z pomieszczeń mieszkalnych. Umożliwiają również doświetlenie i przewietrzania pomieszczenia. Otwierane są uchylnie na bok o kąt 90° na prawą (FWP-R) lub lewą stronę (FWP-L). Okna wyłazowe mogą być wyposażone w akcesoria wewnętrzne identyczne jak do okien dachowych.

 

 

 

 

Świetliki stosowane są do doświetlenia pomieszczenia z dużej wysokości. Montowane są w dachach o małym kącie nachylenia. Świetlik SFX jest nieotwierany, natomiast SFV jest otwierany uchylnie maks. do 30°, co zapewnia również przewietrzanie pomieszczenia. Świetlik SFV standardowo wyposażony jest w moskitierę. Do świetlików możemy zamontować również specjalne akcesoria wewnętrzne.

 

 

 

 
 przed remontem po remoncie